LESS IS MORE

LESS IS MORE

זה קרה לי באחת הנסיעות המשותפות שלי לחו"ל עם חברתי מיכל. בין התחביבים שלנו בחו"ל – יום שלם שכולו קניות – זה לגמרי Must.
זה היה טיול של שלושה שבועות בו עברנו מלונדון לאמסטרדם בטיסה ומשם לברלין ברכבת.
עד אז קניות היוו עבורי חלק משמעותי וניכר מהטיול, הייתי בלחץ לא להספיק לעבור בכל החנויות האפשרויות שהעיר הזאת מציעה ושחס וחלילה לא אפספס איזה פריט חשוב!

בהסתכלות לאחור, אני מבינה שבכל פעם שחזרתי לארץ עם מזוודה מלאה פריטים חדשים עדיין הרגשתי מעין חוסר סיפוק מתמשך ולא ברור, הרי בכל זאת, צירפתי למלתחה שלי לא מעט חברים חדשים ועדיין משהו היה חסר.

כשהגענו לברלין, אחרי שכבר רכשתי לעצמי לא מעט פריטים חדשים בלונדון ואמסטרדם, כמובן הקדשנו יום לקניות גם שם.

הסתובבתי עם מיכל בין החנויות ואספתי לי לא מעט פריטים חדשים עד שפתאום נעצרתי מול חלון ראווה מהמם של חנות מיוחדת ששבתה את ליבי. בחנות, פריטים מיוחדים "פיסים" אפשר לומר, שאוספת בעלת הבוטיק ממקומות שונים בעולם. חלקם של מעצבים מוכרים וחלקם פחות.
על הבובה הייתה לה שמלה מיוחדת, כזאת שלא ראיתי קודם, מעוצבת בטוב טעם מבד כל כך נעים ואיכותי עם לא מעט דיטיילס קטנים ומרגשים שמי שאוהבת את הפרטים הקטנים כמוני, בטח תבין את ההתלהבות.

כמובן שמיד הבנתי שהשמלה הזו חייבת להיות שלי.
נכנסו לחנות ואני, עם ידיים מלאות שקיות של פריטים חדשים, ביקשתי למדוד את השמלה. חשוב לציין שהשמלה הייתה ללא מידות נוספות מאחר ומכל פריט יש במידה אחת בלבד כשהמידה יכולה להיות גדולה או קטנה וזה עניין של מזל בלבד. אז קיוויתי מאוד שהיא תתאים לי.

למזלי, היא ישבה בול אבל מה…. היא עלתה בערך כמו כל הקניות שעשיתי עד עכשיו ביחד.
את בטח אומרת לעצמך, היא בטח לא שווה אם כך… כל הפריטים האלה במקום פריט אחד?
אז כן, שמלה כזאת לא פוגשים בכל יום ואמנם היא היתה יקרה מאוד, אבל בהחלט שווה את המחיר ובטח לא אחת שמוותרים עליה בקלות.

אני יושבת לי בתא המדידה בחנות הכה מיוחדת הזאת, מסתכלת לרגע על השמלה ואז בכל השקיות שליוו אותי כל היום וביני לבין עצמי אני קולטת שאפילו כבר לא זכרתי מה הן מכילות.

סתם מלא פריטים נחמדים שיש לי כמותם כבר הרבה בארון.
פריטים רגילים, מהחנויות המוכרות, כאלה שכנראה אלבש פעם או פעמיים ואאלץ לתת ומצד שני, השמלה הזאת, שמעבר לייחודיות שלה, היא ממש זיכרון טוב מהמקום המדהים הזה בו הסתובבתי באותו היום.

זו שמלה שאם תשאלי אותי גם עוד 10 שנים איפה רכשתי אותה אדע לומר לך בדיוק.

אנסה לקצר את המשך הסיפור ולומר שרכשתי את השמלה בסוף ואני לא צריכה לציין שהחיוך נשאר על פניי למשך כל היום, תחושת הסיפוק היתה גדולה וכבר לא יכולתי לחכות להציג אותה בפני סבתי ואימי.

ואז הבנתי – Less is more
באותו הרגע בחנות, הבנתי שאופנה קונים עם מחשבה.
אופנה קונים עם רגש.

והאמת? באלי להתאהב! לא סתם קשרים קצרים כאלה עם פריטים מזדמנים בארון, אלא רומן ארוך טווח עם פריט מיוחד שגם משאיר אחריו זיכרון מתוק מימים טובים.

אז נכון, ישנם פריטים מיוחדים אך לא זולים ואת מוצאת את עצמך שוקלת אם זה שווה את זה, במיוחד כשהם נכנסים לחישוב כללי של כל ההוצאות החודשיות, או היומיומיות במקרה שלי כשמדובר באופנה.

אבל הפריטים האלה, המיוחדים, ה- על זמניים ואלה שמעוצבים עם מחשבה, אלה הפריטים שיהפכו את הארון שלך לייחודי יותר, מעניין יותר, בעל אופי וערך מוסף והכי חשוב – לא ייהרסו לך אחרי מספר לבישות בודדות.

אז אם את שואלת אותי,
לפני שאת יוצאת למסע קניות הבא שלך, זכרי שלפעמים פריט אחד ומיוחד שתמצאי יהיה בעל ערך גבוה בהרבה משקית מלאה בפריטים לא זכירים. נסי להיות מאופקת לפני הרכישה ולחשוב האם הפריט הזה הכרחי? האם יש לי כבר דומה לו בארון? האם לא עדיף לשמור את הכסף לקנייה שתרגש אותי יותר?

אני יכולה לומר לך שבשנים האחרונות ובעיקר מאז אותה החוויה בברלין, הקניות שלי הפכו להרבה יותר נעימות, מאופקות, מרגשות וחוותיות ואת הפריטים שאני קונה, אני בוחרת בפינצטה. 
 
רכישה נעימה
סגירת תפריט
×