לתפור חלום

לתפור חלום

"איך שיר נולד , כמו הצחוק, זה מתחיל מבפנים, ומתגלגל החוצה"

אז איך דגם נולד? טוב, זה ממש לא צחוק. תהית פעם מה הוא עובר עד שהוא מגיע לקולב בבוטיק?

בדיוק לשם כך, אני פה לספר לך.

לרכישה לחצי כאן >>> VENESSA​ EVENING

עכשיו אחרי שהקולקציה כבר מוכנה לצאת לעולם ובין יום צילום לחלוקת הדגמים החדשים לבוטיקים, הייתי רוצה לעצור לרגע ולהכניס אותך קצת אל "מאחורי הקלעים" של כל התהליך עצמו.

הכל מתחיל בכאוס שלם של רעיונות, שכל אחד זורק אותי לכיוון אחר לגמרי כמו רכבת הרים של מחשבות ורגשות. הדברים מתבשלים אצלי בראש, לפעמים "מבעבעים" להם שם ימים ארוכים ולעתים אף מספר חודשים, עד שלאט לאט הם מתגבשים להם למקשה אחת שרוקמת לה צורה וגידים, ולימים תקרא "קולקציה" – אוסף של רעיונות שמצאו את המחנה המשותף והשפה שלהם.

אז את בטח שואלת את עצמך איך מכל הבלגן הזה תצא קולקציה?

לפעמים זה מתחיל בדגם אחד או כמה בודדים שאני מאוד רוצה ליצור וסביבו נבנית קולקציה שלמה, אך לעתים דווקא להפך, בקו כללי, אפשר לומר – "ויז'ן" מסוים (או בעברית חזון), שאותו אני מתרגמת לדגמים והכל כמובן דינמי מאוד ותלוי ברוח של העונה, בפלטת הצבעים וכמובן בקו שלי. 

בשלב הבא, הרעיונות כבר מקבלים צורה הרבה יותר ברורה, ברגע שהם פוגשים את הדף והופכים לשרטוט. עכשיו, כשהכל מול העיניים, הדגמים הנבחרים שעברו את הסלקציה הקפדנית שלי ממשיכים להם לתחנתם הבאה, למקום בו הם יקומו להם לתחייה מהדף ויהפכו לפריט מוחשי של ממש – בשילוב התדמיתנית אשר איתה אהפוך את החלום למציאות ואת הדגם ללביש. בשלב זה אנחנו עוברות על הדגמים ונותנות להם אפיון, מעלות רעיונות וחושבות על השלב הבא והלא פחות חשוב – בחירת סוג הבד המדויק לכל אחד מהם.

כתבה דגם נולד 3

נשמע שזהו שלב דיי פשוט לא? הרי ישנו מגוון בלתי נגמר של בדים, רק לבוא ולקחת. אז זהו, עם הבדים זה עובד כך: לעתים, אני מוצאת את הבד המושלם ודי בקלות יש לומר – נוצר לו הדגם, ממש כמו זיווג משמיים ובדיוק כמו שפנטזתי, אי שם כמה חודשים קודם לכן. אך כמו שאנחנו מכירות את החיים, זיווג משמיים לא קורה לעתים קרובות ולכן, לרוב, התהליך מתנהל הפוך ולדגם מסוים אני צריכה להתאים את הבד המושלם, זה שיחמיא לו וידגיש את יופיו. 
כמובן שכל סוג בד הינו שונה מאוד בין אם במרקם שלו, בדרך היצור שלו, בחומר ממנו הוא עשוי וכמובן גם במראה שלו ולכן צריך לדעת היטב במה בוחרים. לדוגמה אם מדובר בדגם בגזרת A שאני רוצה להדגיש את התרחבותו או כזה עם חיתוכים שאני רוצה להבליט, אעדיף לבחור בבדים יותר יציבים כמו כותנה, ג'רסי, בדים דנים (ג'ינס) וכו', לעומת בדים רכים וקלילים כמו שיפון, סאתן, משי ועוד, איתם אוכל ליצור מראה יותר תנועתי ונשפך על הגוף והם יוכלו להתאים יותר לדוגמה לחצאיות קלוש ועוד. 

זה מסע ארוך בפני עצמו שמתחיל בבחירת פלטת צבעים ברורה שאותה אני קובעת כבר בהתחלה וזאת בהתאם לטרנדים הצפויים וכמובן לרוחה של הקולקציה. לעתים זה ידרוש מספר ניסיונות לא מבוטל עד שפתאום ארגיש את ההרמוניה המושלמת ביניהם. בשלב זה חייבים להיות מדויקים מאוד, כיוון שבחירת בד לא נכונה תשנה את כל האופי של הבגד שרציתי ליצור מההתחלה, אם כי במקרים מסוימים, נחמד שבחירת בד לא קונבנציונלית יוצרת דגם עוד יותר מעניין מזה הראשוני שהיה לי בראש. בכל אופן, הבד חייב להתאים ולהחמיא לדגם וכמובן שגם להפך, מה שיוביל לרומן סוער ביניהם וכשזה קורה, ברור מאוד שיש לנו פריט חדש ומושלם לעונה הקרובה! 

לרכישה לחצי כאן >>> CLEO

בשלב הזה ובכלל לאורך כל התהליך, הדגמים עוברים לא מעט שינויים וחלקם אפילו נדחקים הצידה ולא עוברים לשלב הבא, זו ללא ספק תחרות קשה ולצערי לא כולם מצליחים לעבור את הסלקציה.

כתבה דגם נולד 6

אז אחרי שכבר התגבש לו סיפור חדש לעונה, קו מנחה לקולקציה ומספר דגמים שכבר עברו את השלבים הראשונים והגיעו עד הלום (ברכות לעולות לשלב חצי הגמר!), אפשר לעבור לשלב הבא- בו הדגם כבר יקבל פנים כשהוא יפגוש את מכונת התפירה. עכשיו צריך לעשות ניסיון ולראות שהרעיון העיצובי מוצלח, הגזרה של התדמיתנית מדויקת ושהבד משתלב נכון עם הכל.

לרכישה לחץ כאן >>> SYLVIA

בין כל התחנות האלה שעוברים הדגמים, הם צריכים גם לפגוש את החשובה מכל, זו שדעתה יכולה להשפיע על כל הקולקציה – סבתא עליזה. זוכרות? זו שעומדת מאחורי שם המותג שלי ונושאת את התואר "האישה האחת" (BIR KADIN בטורקית). אצלה הדגמים יעברו ביקורת קפדנית, מרמת העיצוב, הנוחות ועד הפרטים הקטנים ביותר. ואם גם את זה עבר הדגם בהצלחה, אז אפשר לומר שהוא מוכן לעשות את דרכו למתפרה.

כתבה דגם נולד 8

ועכשיו ברגעים אלה ממש, שאת קוראת את הכתבה הזאת, הדגמים חוזרים אלי מהמתפרה, עוברים ביקורת איכות קפדנית במיוחד, מחכים לאמץ לעצמם טיקט חדש ולצאת לדרכם החדשה.

כמובן שדוגמה מכל דגם נכנסת אליי ישירות לארון ואני כבר מתחילה לבשל לך את הקולקציה הבאה.

אבל רגע! 

לא לפני שאני נפרדת מכל דגם ומאחלת לו שימצא בית חם ואישה חדשה שתאהב אותו.

סגירת תפריט
×