להיות או לחדול

להיות או לחדול

כשנכנסתי לעולם האופנה, הייתי כמעט בת 22.
האמת? עם הרבה מאוד ידע וניסיון בעולם התפירה, התמדיתנות, פיתוח גזרות וכו', מה שמצד אחד גרם לי להרגיש ביטחון במה שאני עושה, אך מצד שני, עם מעט ידע בעולם העסקי די מהר הבנתי שזה לא מספיק בשביל להקים ולתפעל עסק מסוג כזה.

מה שלא הבנתי אז, זה שמעבר לאהבה שלי לתחום, צריך הרבה יותר. מסוגלות, כח נפשי, חוסן, הרבה הקשבה עצמית ועוד תכונות רבות ואחרות שלמדתי לפתח עם הזמן בהתאם לעיסוק ולדרך בה בחרתי.

להיות או לחדול ביר קדין 2

תחילת יצרתי רק "בערך-קולקציה", כזו בלי איפיון, שהפחד היה ניכר לא רק אצלי בפנים אלא גם בבגדים עצמם. אמנם ידעתי מי אני ומה הסגנון שלי ולאן אני שואפת להגיע עם העיצובים, אבל כמובן שכמו כל דבר בחיים, הייתי צריכה לעבור תהליך. את זה כמובן אני מספרת לך עכשיו, בדיעבד. בין היתר, הבחירה ללכת בדרך עצמאית לימדה אותי שמעבר לכך שאני זו שמחליטה על היומיום שלי ובשליטה מלאה עליו, אני היחידה להתמודד עם כל זה לבד.

לא הרבה זמן עבר מאז הוצאתי את הקולקציה החדשה וכבר התחלתי להיכנס לבוטיקים עם הפריטים ובעצם לחשוף את המותג לעולם. אז, עוד היה לי לוגו אחר שבעזרת הצלם איתו עבדתי ואיש השיווק הנוכחי שלי- נמרוד קפלוטו, החלטנו לדייק ולשפר אותו וכך הגענו לתוצאה של היום, שבעיני היא מדהימה ולגמרי משקפת את אופיו של המותג ושלי. כמובן שעל כל בוטיק אחד שהסכים לקבל אותי, קיבלתי גם לא מעט "לא", אך היום אני מבינה שאלו היו רק כמה מכשולים בדרך ארוכה וחשובה יותר.

להיות או לחדול ביר קדין

אחרי ה"בערך-קולקציה" הראשונה שיצרתי, אפשר לומר שעוד לפני שסיימתי אותה ומבלי לעצור לרגע, נוצרה לה הקולקציה השניה.
בכוונה כתבתי "נוצרה" כיוון שהרגשתי שלמרות שאני הייתי היחידה שבעצם עברה את התהליך עם כל דגם ודגם, מהעיצוב הראשוני, לבחירת הבד ועד הרגע שהוא קיבל את הטיקט החדש, עדיין הרגשתי ריחוק, שאז לא ידעתי להסביר. הריחוק היה ממנה, מעצמי, ולמרות זאת, הקולקציה נכנסה יפה לעניינים ותוך זמן קצר הצליחה להימכר כולה, מה שנשמע די טריוויאלי, היה דבר די גדול ולא מובן בשבילי, הרי מי בכלל חשב שיום אחד מישהי תקנה את הבגדים שאני, כן אני- יצרתי. אך מצד שני, ביני לבין עצמי, נורא רציתי שאלה יהיו דגמים קצת אחרים, קצת יותר- שלי.

במהלך הטיול הגדול שלי לדרום אמריקה, לפני מספר שנים, קראתי באחד הספרים של סופר ישראלי שאני מאוד אוהבת- אשכול נבו, משפט כזה שהולך כך- "זאת בדיוק הבעיה בדרך החיים המערבית, אנחנו מציבים לעצמנו מטרות, ואז אנחנו הופכים עבדים של המטרות שלנו, ומרוב שאנחנו מתאמצים להגשים אותן, אנחנו לא שמים לב שבדרך הן השתנו"

להיות או לחדול ביר קדין 5

מה שאני מנסה להזכיר לעצמי לא מעט ובכל זאת קצת הצליח להישכח לי מהראש בדרך. פתאום הבנתי שהרצון שלי לפרוץ קדימה עם המותג והחלום הגדול להיכנס לשוק האופנה המקומי ומי יודע אולי גם העולמי בהמשך, קצת בא על חשבון הרצון שלי קודם כל פשוט ליצור דגמים מיוחדים ואחרים, שלווא דווקא כל אחת תתחבר אליהם והאמת? זה בסדר גמור!

אז כמו שאת בטח יודעת, בעולם הזה של האופנה, הכול אפשרי וכל אחד יכול להיות מה שבאלו ונכון, גם אני רציתי להיות מי שלי בא, רק לא ידעתי שזה הולך להיות מסע בפני עצמו. זה נשמע כל כך פשוט, להיות "פשוט מי שאתה", אך בעצם זו הייתה המלחמה העיקרית שלי מול עצמי.

להיות או לחדול ביר קדין 6

בהסתכלות לאחור, אני מאוד שלמה ומרוצה עם הדרך שעשיתי ומבלי להתעכב על כל דגם ודגם, שגם את זה עשיתי לא מעט, אלא הפעם בהסתכלות יותר רחבה וגם קצת יותר סלחנית כלפי עצמי, אני מצליחה לראות את הקווים הכל-כך שלי, שנכנסו לכל אחד מהדגמים שיצרתי מתחילת הדרך, מבלי אפילו להתכוון. כנראה לפעמים באמת כמו שאומרים- מרוב דובים לא רואים את היער וכנראה שבאמת קצת פספסתי את העיקר.

אם לומר את האמת, מתוך לא מעט פריטים בקולקציה שנמכרו להם מידי חודש בחנויות, היה תמיד את הדגם האחד והספציפי הזה שכשנודע לי מבעלות הבוטיקים שהוא נמכר- זו הייתה כבר התרגשות מסוג אחר. כזו שמביאה סיפוק אמיתי. וההרגשה הזאת? ממכרת.

להיות או לחדול ביר קדין 7

אז החלטתי לעצור לרגע, סוף סוף לנשום לשנייה מאז פתחתי את המותג, והחלטתי להתרחק מעט כדי להרגיש קצת יותר קרובה לעצמי. הבנתי שלפעמים הדרך שאנו הולכים בה, מיטשטשת מעט ואנו מוצאים את עצמנו במשך הזמן צועדים מבלי לראות את שבא ולפעמים גם מרוב חששות ודאגות שלא פוסקים, אנחנו גם מעט מאבדים את עצמנו בתהליך. אין ספק, עברתי לא מעט תהפוכות, אישיות ומקצועיות מאז תחילתו של העסק, מה שעל הנייר נחשב זמן די קצר לעסק (בסה"כ כמעט שלוש שנים), בשבילי הרגיש כמו חיים שלמים ואין ספק- זה היה ממש בית ספר של החיים.

אז העונה הזאת, החלטתי להתקרב עוד קצת למקורות שלי, לאהבות שלי ולעצמי וליצור קולקציה, אולי קצת יותר מצומצמת ומדוקדקת מהקודמות לה, מה שעלול להיות סיכון די גדול עבור העסק, אבל כזו שאעמוד מאחוריה בגאווה ואומר- היא שלי. כזו שכל דגם בה שיימכר, יסב לי את האושר והסיפוק הזה שהדגם הספציפי ההוא בתוך כל קולקציה נתן לי.

להיות או לחדול ביר קדין 3

נכון, אני כבר הרבה יותר מכירה אתכן, הקהל שלי שצורך את העיצובים שאני יוצרת מידי עונה ואין מה לומר, בכל קולקציה, אתן עולות לי בראש בכל שלב של היצירה ומשפיעות, מבלי להרגיש או לדעת על התהליך, אך הפעם, אני רוצה שאתן תכירו עוד קצת אותי, תיחשפו לצד נוסף בי, שעד כה לא הרשתי לעצמי להכניס למותג ולבגדים ואולי גם תתחברו כך יותר למותג ואליי.

תמיד האמנתי וראיתי באופנה עולם רחב ועמוק שלא תמיד ניתן לראות את עומקו בהסתכלות שטחית ומעל פני השטח. עם השנים למדתי שאופנה היא תהליך וניתן ללמוד ממנה די הרבה על העולם, החברה וכמובן על עצמנו והפעם, אני בוחרת להתמקד בי ובך, כי בסוף היום, כל אחת ואחת מכן היא ההשראה שלי, אותה אני לוקחת ומחברת לעולם הפנימי שלי, מה שיוצר דבר חדש ומופלא בכל פעם.

להיות או לחדול ביר קדין 4

אז רגע לפני סיום הכתבה, אני רוצה לספר לך שממש ברגעים אלה אנחנו בסייל מטורף באתר על כל קולקציית החורף ופריטים שנשארו מהעונה הקודמת בנוסף, אך שבמקביל, אני יוצרת עבורכן קולקציה, קטנה ומדויקת, שאני יכולה להגיד בלב שלם- אני פשוט כל כך אוהבת ומחוברת אליה!

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. איזה אלופה את !! כמה כיף שיש אותך ואת המותג שלך בעולם ⁦♥️⁩⁦♥️⁩

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×